Dzieci odkrywają świat na wiele sposobów, jednak najczęściej robią to poprzez zmysł dotyku. Rodzice małych pociech muszą liczyć się z dosyć szybkim zabrudzeniem ścian, w szczególności, jeśli nie będą one dobrze zabezpieczone. Maluchy nie tylko malują powierzchnię ścian farbami czy kredkami, ale także często plamią ją jedzeniem czy napojami. Jak zabezpieczyć ściany przed dziećmi?

Zabezpieczenie ścian przed dziećmi

Farma zmywalna, którą można wielokrotnie czyścić to pierwsze, skuteczne zabezpieczenie ścian przed dziećmi. Zmyjemy z niej bez trudu wszelkie artykuły piśmiennicze, ponadto powierzchnia będzie też chroniona przed innymi czynnikami, które doprowadzają do zabrudzeń. Wybrany produkt powinien pozwalać na wielokrotne czyszczenie, bez utraty dobrego wyglądu ściany. Taki produkt musi wyróżniać się wysoką jakością. Specjalna zmywalna farba tworzy na powierzchni powłokę, dzięki której przy użyciu wilgotnej ściereczki usuniemy ze ściany cały brud. Kolor pozostanie przy tym intensywny i żywy. To jednak niejedyna możliwość.

Jak zabezpieczyć ścianę przed dziećmi bez użycia farby? Innym rozwiązaniem jest sięgnięcie po tapety, które powróciły z powrotem do łask. Jeżeli odpowiednio dobierzemy kolorystykę i materiał, to zabrudzenia staną się praktycznie niewidoczne. Co ważne, nowoczesne tapety charakteryzują się wysoką wytrzymałością, a przy tym można je bez trudu czyścić. Dostępne na rynku modele są pokryte winylem albo innymi tworzywami sztucznymi, przez co można je oczyszczać przy użyciu wilgotnej ściereczki. Ponadto tapeta położona na ścianie jest znakomitą ozdobą wnętrza. Kolejną propozycją są ściany z cegieł, kamienia czy betonu. Nadają się one idealnie na korytarz, do sypialni czy salonu. Materiały te są modne, a przy tym wyglądają wyjątkowo efektownie. Z ich powierzchni także z łatwością usuniemy zabrudzenia, ponadto tworzywa te są wytrzymałe. W modzie są także panele samoprzylepne, które mogą na przykład imitować drewno.

Zabezpieczenie narożników ścian przed dziećmi

Jak wygląda zabezpieczenie narożników ścian przed dziećmi? Narożniki łatwo ulegają ukruszeniu czy zniszczeniu. Można je obtłuc wnosząc zakupy, przenosząc meble, dziecięcy wózek czy rower. Często do zniszczeń prowadzą także dziecięce zabawy. Nawet lekkie uderzenie w narożnik może skutkować odpadnięciem tynku wraz z farbą. Istnieją jednak pewne sposoby na zapewnienie im ochrony, a są to kątowniki ochronne. Mogą być to narożniki czy półnarożniki. W sprzedaży dostępne są też listwy chroniące krawędzie o kształcie łuku. Producenci oferują modele z aluminium, PCV czy też z siatki. Narożniki należy zatopić w kleju, przykryć zaprawą i pomalować. Stanowią one dobrą ochronę przed odpadaniem tynków. Jak zabezpieczyć ścianę w pokoju dziecka?

Inne popularne zabezpieczenia narożników ścian przed dziećmi to:

  • listwy wykańczające,
  • odbojnice elastyczne,
  • farby plamoodporne (tylko do ochrony przed odpadającą z narożników farbą),
  • piankowe zabezpieczenie.

Jak zabezpieczyć ścianę przy łóżku dziecka?

Czym zabezpieczyć ścianę przy łóżku dziecka? Ściana tuż przy łóżku malucha jest bardzo newralgicznym punktem, bardzo narażonym na zabrudzenia. Warto ją więc wykończyć odpowiednim materiałem. Można postawić na farbę czy tapetę, jednak dobrym rozwiązaniem jest wykonanie jej z innego materiału. Chętnie wybierane są zwłaszcza wszelkiej maści panele i okładziny. Są one proste w montażu, jak i czyszczeniu.

Jak zabezpieczyć ścianę przy łóżku dziecka? Dobrą opcją będą zwłaszcza miękkie panele samoprzylepne tapicerowane. Są one dostępne w wielu wymiarach, kolorach, wzorach czy grubościach. Da się je bez trudu dopasować do reszty wyposażenia pokoju dziecięcego. Ciekawą opcją jest połączenie ze sobą różnych paneli w innych barwach czy rozmiarach. Tego typu panele stanowią nie tylko znakomitą ochronę powierzchni ściany, a przy tym są miękkie i przyjemne w dotyku. Tworzą one miękki zagłówek bez konieczności zmiany łóżka. Co ważne, panele są łatwe w czyszczeniu i odporne na detergenty oraz wodę. Jak zabezpieczyć ściany w pokoju dziecka? Pozostałe ściany można natomiast wyłożyć zmywalną tapetą czy też farbą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *