Zakup nowego domu lub mieszkania wiąże się także z odpowiednim przygotowaniem całej aranżacji. Doskonale zdajmy sobie sprawę z tego, że to właśnie wystrój naszych wnętrz będzie miał największy wpływ na nasze samopoczucie i na nasz nastrój. Każdy z nas z całą pewnością ma swoje gusta i guściki, o których się nie dyskutuje. Jednocześnie aranżacja naszego domu lub mieszkania jest wyjątkowo wymagająca. Obecnie na rynku spotykamy się z całym szeregiem różnorodnych materiałów wykończeniowych, a dodatkowo w sieci możemy znaleźć tysiące inspiracji odnośnie tego, jak rzeczywiście warto wykończyć nasze wnętrze. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej problematyczne stają się nasze ściany. Zwykle pomalowanie ich farbą nie sprawi, że będą one prezentowały się w prawdziwie spektakularny sposób, a przecież na tym zwykle najbardziej nam zależy. Wobec tego co zamiast farby na ścianę warto położyć i jak zaaranżować nasze ściany, by nie straszyły więcej swoją surowością?

Co na ścianę zamiast farby?

Nasze ściany często stają się dla nas największym problemem, szczególnie jeśli chodzi o ich aranżację. Jak wiadomo nasze salony czy sypialnie zwykle oferują nam ogromną powierzchnię ścian, a samo ustawienie na nich mebli czy telewizora absolutnie nie staje się wystarczające. Wobec tego co zamiast farby na sciane? To pytanie z całą pewnością zadaje sobie wiele osób, które stoją przed koniecznością odpowiedniego urządzenia swojego wnętrza. Ściany pomalowane zwykłą farbą w jednolitym kolorze nie zawsze pomagają nam w uzyskaniu optymalnego efektu aranżacyjnego. Wobec tego znaczna większość z nas szuka alternatywnego rozwiązania w kontekście tego, co położyć na ścianę. Z całą pewnością również przeglądamy szereg porad aranżacyjnych i szereg inspiracji, jakie zamieszczane są w sieci przez projektantów wnętrz. Wówczas możemy zechcieć zaadoptować jeden z podpatrzonych pomysłów na własne potrzeby. Wobec tego, co zamiast farby na ścianę warto położyć?

Tapety ścienne idealne podczas aranżacji ścian

Jeśli zastanawiamy się, co zamiast farby na sciany można rzeczywiście położyć, warto zwrócić się w stronę praktycznego i wyjątkowo prostego rozwiązania. Okazuje się, że tapety na ścianę są wyjątkowo wdzięczną jej ozdobą. Nie da się ukryć, że na przestrzeni ostatnich lat tapety ścienne z naszych wnętrz zgodnie zniknęły. Wiele osób bowiem zaczęło uważać, że nie są one wystarczająco modne, a co więcej, są one nawet staroświeckie. Jednak tapeta do salonu na ścianę może być rzeczywiście świetnym pomysłem na jej odpowiednie zaaranżowanie. Wystarczy jedynie zwrócić uwagę na to, jak szeroki wybór tapet ściennych obecnie oferują nam sklepy z artykułami do wykończenia wnętrz. Z pewnością każdy z nas zauważy, że obecne tapety znacznie różnią się od tych, które dominowały kilka lub kilkanaście lat temu. Obecnie oferują nam one różnorodne wzory i kolory, a nawet szereg wyjątkowych zdobień. Tapety ścienne są dodatkowo niezwykle proste w montażu. Wystarczy bowiem naszą ścianę pokryć odpowiednim klejem do tapet, a następnie równomiernie rozkleić tworzywo. Warto również zauważyć to, że tapety mogą być świetnym zabezpieczeniem ścian przed różnorodnymi zabrudzeniami, jednak istnieje konieczność ich odpowiedniego wyboru. Przede wszystkim tapety na ścianę do naszego salonu czy sypialni powinny cechować się maksymalną odpornością na ścieranie oraz na wszelakie uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu będziemy mogli je spokojnie czyścić- nawet przy wykorzystaniu agresywnych detergentów- a estetyka tapety pozostanie niezmienna. Tapety na ścianę mogą być więc jednym z lepszych rozwiązań, na jakie tylko się zdecydujemy. Warto więc uwzględnić je podczas wykańczania wnętrz.

Panele ścienne – ciekawe i innowacyjne rozwiązanie w zakresie aranżacji ścian

Jeśli zastanawiamy się, co na ścianę zamiast farby, wówczas możemy zwrócić się także w stronę nieco bardziej innowacyjnych i jednocześnie nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich są panele ścienne. Panele z pewnością kojarzą się nam raczej z aranżacją podłogi niż ścian, jednak panele ścienne to całkowicie odmienny i bardziej innowacyjny produkt. Są one głównie wykonane ze wzmocnionej sklejki, dzięki czemu są lekkie, a także ich przyklejenie nie zabiera zbyt dużo przestrzeni naszego wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem stają się panele samoprzylepne, których montaż jest wyjątkowo prosty i szybki. Wystarczy bowiem zdjąć warstwę zabezpieczającą, a następnie przykleić równo panele do ściany. Warto zauważyć, że zupełnie podobnie jak w przypadku tapet ściennych, panele również oferują nam bardzo szerokie możliwości wyboru. Dzięki temu możemy śmiało dopasować jest do tej aranżacji, która już w naszym wnętrzu istnieje. Panele ścienne stanowią optymalne zabezpieczenie ścian przez zabrudzeniami, jednak znów warto podkreślić, jak ważny jest ich odpowiedni dobór. Panele ścienne również muszą być wyjątkowo odporne na ścieranie, a dodatkowo można zdecydować się na modele pochłaniające dźwięk. W przypadku kiedy będziemy chcieli nieco zmienić i odświeżyć aranżację ścian, panele można w prosty sposób odkleić i zdemontować. Takie rozwiązanie również staje się wyjątkowo wygodne i może się prezentować w niezwykle spektakularny sposób, o czym warto pamiętać w momencie, kiedy poszukujemy sposobu na aranżację naszych ścian.

Jeśli więc zastanawiamy się  co zamiast malowania ścian możemy zastosować w naszym wnętrzu, to możliwości jest wiele. Niemniej jednak tradycyjne i proste rozwiązania zwykle okazują się być najlepszym z możliwych wyborów. Zarówno panele ścienne jak i tapety na ścianę dają nam nieograniczone możliwości wyboru, a co za tym idzie możemy wybierać je dokładnie tak, by jak najlepiej wpasowały się do już istniejącej aranżacji naszego wnętrza. Ich montaż, a także i demontaż jest wyjątkowo prosty, a co za tym idzie, nie ograniczają nas one co do zmiany aranżacji ścian w przyszłości. Pamiętajmy jedynie o tym, by zarówno tapety do salony jak i panele samoprzylepne odpowiednio wybrać tak, by przetrwały one w naszych wnętrzach przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *